Zamknij
Budzik 0dni 0h 0m 0s
BEZPŁATNY WEBINAR!
Webinar dla odbiorców odpadów: Zoptymalizuj swoje codzienne operacje z ZEME 360. Zarejestruj się
Weź udział

Biznes i Prawo

Czy to już czas, aby pozbyć się zalegających odpadów?

Koniec i początek roku to najlepsza pora nie tylko na sprawdzenie tego, ile odpadów wciąż znajduje się na magazynie, ale również ustalenie strategii odpadowej na następny rok. Warto znać terminy, jakie wynikają z Ustawy o odpadach, jak również kary, które mogą dotknąć "zapominalskiego" przedsiębiorcę.

Magazynowanie odpadów niebezpiecznych – przepisy w 2023 roku

Jak należy magazynować odpady niebezpieczne? Zaglądamy do najnowszych przepisów i sprawdzamy których przedsiębiorców dotyczą te regulacje. W artykule mnóstwo praktycznych porad od ekspertki ZEME!

Sprzedajesz, importujesz, wytwarzasz sprzęt elektroniczny lub elektryczny? To oznacza, że masz pewne obowiązki

Prowadząc średni i duży biznes, nastawiony na rozwój ukierunkowany np. na opracowywanie nowych produktów i udostępnianiu ich na rynek, trzeba uważać na wiele wymogów prawnych. Dziś omawiamy 6 najważniejszych obowiązków, które dotyczą wprowadzających na rynek sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Cenne informacje dla sieci handlowych – tych błędów w zakresie gospodarowania odpadami należy się wystrzegać [Podsumowanie 2022]

Wzmożone kontrole WIOŚ w 2022 roku wykazały szereg nieprawidłowości w przedsiębiorstwach handlowych. Podpowiadamy, jakich błędów nie popełniać, aby uniknąć wysokich kar pieniężnych. Sprawdź 8 cennych rad!

Najnowsze

Wdrożenie PPWR całkowicie zmieni rynek opakowań. Dowiedz się więcej o nadchodzącym rozporządzeniu.

To będzie największa rewolucja w unijnych regulacjach dotyczących opakowań. Rozporządzenie PPWR dotyczy wielu branż, w tym producentów etykiet, opakowań miękkich oraz drukarni fleksograficznych. Co trzeba wiedzieć, jak się przygotować na zmiany w prawie?

Odpady z produkcji etykiet: co wpływa na ich ceny w 2024?

W tym artykule omawiamy, co się dzieje i co będzie się działo z cenami odpadów z produkcji etykiet: głównie ścinką z etykiet, ścinką na rolach i odpadami niebezpiecznymi. Wskazujemy potencjalne zagrożenia oraz podpowiadamy, gdzie szukać optymalizacji kosztów. Artykuł będzie szczególnie przydatny dla specjalistów środowiskowych w drukarniach fleksograficznych.

Jaka jest odpowiedzialność za odpady, które powstały w wyniku świadczenia usług?

Odpady mogą powstawać w różny sposób, a jednym z nich jest świadczenie usługi. Jakie wynikają z tego obowiązki, czy warto zawierać z kontrahentem umowę i o jakich kwestiach w zakresie gospodarowania odpadami musi pamiętać usługodawca?

Odpady: wartość, nie problem

Jak działamy w ZEME? Kiedy zaczął się ten proces, jaki mamy cel? Przeczytaj i obejrzyj wideo!

Dlaczego na rynku zaczyna brakować opakowań? DPR, bałagan prawny i przełomowa funkcja wnioskowania

Co się stało na rynku opakowań? Dlaczego należy pamiętać o poziomach recyklingu, papierowej dokumentacji i jak zmienić obsługę DPR w o wiele wygodniejsze zadanie? Analizujemy bałagan prawny i sprawdzamy rynkowe możliwości razem z ekspertką ZEME.