FAQ
Pytania i odpowiedzi

Skorzystaj z naszej bazy odpowiedzi na najcześciej zadawane przez naszych Klientów pytania.

Systematycznie aktualizujemy bazę FAQ, jeśli jednak nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujace Cię pytanie - Skontaktuj się nami,wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

Odbieramy wszystkie odpady przemysłowe, tj. takie, które powstają w wyniku procesów biznesowych (np. karton, folia, oleje, czyściwa, elektroodpady, tworzywa sztuczne, etc.). Nie odbieramy jedynie odpadów komunalnych, tj. tych, które powstają z bytowania ludzi (np. resztki jedzenia ze stołówki).

Działamy w całej Polsce. Na stronie 'O nas' znajdą Państwo listę Klientów o zasięgu ogólnopolskim, z którymi pracujemy.

Dysponujemy szerokim wachlarzem pojemników i urządzeń do gromadzenia odpadów. Jeżeli macie Państwo wątpliwości dotyczące wyboru odpowiednich, nasi specjaliści pomogą Państwu z wyborem. Prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży

Działamy w modelu operatorskim. Oznacza to, że mamy podpisane umowy ramowe z odbiorcami odpadów w całej Polsce. Dzięki wolumenowi transakcji, który dostarczamy mamy wynegocjowane najlepsze stawki na odbiór odpadów i macie Państwo szansę z tego skorzystać. Dodatkowo bazując na naszych algorytmach i bazach danych, dobieramy odbiorców specjalizujących się w danym rodzaju odpadów.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Zawiera on podstawowe dane dotyczące Państwa gospodarki odpadami. W dalszym kroku skontaktuje się z Państwem nasz Dział Sprzedaży w celu ustalenia szczegółów i dopasowania optymalnych rozwiązań.

Model rozliczeń zależy od ilości i rodzaju Państwa odpadów. Jest on dobierany tak, aby zapewnić łatwe i transparentne rozliczenia dla obydwu stron. W celu wyceny odbiorów prosimy o wypełnienie formularza.

Harmonogram odbioru odpadów zależy od ich rodzaju, ilości i regularności powstawania odpadów, a także Państwa wymogów operacyjnych. Czas odbioru waha się od 8 godzin roboczych do 3 dni roboczych. Macie Państwo możliwość zamawiania odbiorów poprzez: telefon, sms, e-mail, panel online.

Zasady gromadzenia odpadów ustalane są indywidualnie.

Zwykle zapewnienie pojemników leży po naszej stronie, chyba, że preferujecie Państwo użycie własnych pojemników.

Na początku współpracy dopuszczamy możliwość odbioru odpadów na jednorazowe zlecenie. Z uwagi na zabezpieczenie ryzyk obydwu stron rekomendujemy podpisanie umowy na czas nieokreślony.

Zwykle transport odpadów leży po naszej stronie, chyba, że preferujecie Państwo transport we własnym zakresie.

KPO to Karta Przekazania Odpadu. Jest to dokument potwierdzający jaki odpad, w jakiej ilości i komu został przekazany. W przypadku kontroli Inspektoratu Ochrony Środowiska jest to dla Państwa zabezpieczenie, że odpady zostały przekazane uprawnionemu podmiotowi. Oddawanie odpadów bez uzyskania KPO może stanowić podstawę do nałożenia kary finansowej.

Tak. Standardowo wystawiamy KPO zbiorczo za poprzedni miesiąc odbiorów. Mając na uwadze Państwa wygodę wystawienie KPO leży po naszej stronie, chyba, że preferujecie Państwo wystawiać je sami.

Z uwagi na ustawę o odpadach to odbiorca, który fizycznie odbiera odpady ma obowiązek posiadać niezbędne zezwolenia na odbiór odpadów. Jednak dbając o Państwa bezpieczeństwo i komfort standardowo w umowie o współpracy stosujemy zapis, który nakłada na nas odpowiedzialność i obowiązek odszkodowania w przypadku braku zezwoleń. Przy okazji należy dodać, że nigdy nasi Klienci nie korzystali z tego zapisu, ponieważ na bieżąco weryfikujemy naszych odbiorców pod kątem wszelkich dokumentów środowiskowych.

Od momentu potwierdzenia współpracy standardowo potrzebujemy 3-5 dni roboczych na umówienie podstawienia kontenerów. W razie nagłych wypadków, gdy zostaliście Państwo nagle pozbawieni obsługi odpadowej prosimy o zaznaczenie tego w formularzu – działamy wtedy w trybie ekspresowym i w ciągu 1-2 dni roboczych znajdujemy rozwiązanie.

Jesteśmy do dyspozycji poprzez e-mail oraz telefonicznie. Dodatkowo możecie Państwo wypełnić krótki formularz, co pozwoli nam lepiej przygotować się do rozmowy i usprawni dalszy proces.
Nie znalazłes odpowiedzi na swoje pytanie?