Zamknij
Budzik 0dni 0h 0m 0s
BEZPŁATNY WEBINAR!
Webinar dla odbiorców odpadów: Zoptymalizuj swoje codzienne operacje z ZEME 360. Zarejestruj się
Weź udział

Magazynowanie odpadów niebezpiecznych – przepisy w 2023 roku

Jak należy magazynować odpady niebezpieczne? Zaglądamy do najnowszych przepisów i sprawdzamy których przedsiębiorców dotyczą te regulacje. W artykule mnóstwo praktycznych porad od ekspertki ZEME!

Najnowsze
ARTYKUŁ PREMIUM kąpiel-chromowa.png

Kąpiel chromowa - zagospodarowanie odpadów chromu o właściwościach rakotwórczych

Jedną z najpopularniejszych kąpieli, która ma zastosowanie na szeroką skalę w przemyśle stanowią powłoki na bazie chromu sześciowartościowego - CR (VI). W wyniku stosowania kąpieli chromowych powstają toksyczne i rakotwórcze odpady.

Sprawozdanie roczne z działalności w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych (do 28 lutego)

Dowiedz się, jaki jest zakres i kogo obowiązuje złożenie rocznego sprawozdania z działalności w zakresie przewozu towarów i odpadów niebezpiecznych oraz jak uzupełnić formularz sprawozdania.

Odzysk metali i soli metali z kąpieli i płuczek po procesie galwanizacji

Miedziowanie i niklowanie to najpopularniejsze procesy galwaniczne. Sprawdź, jak najkorzystniej zagospodarować metale i sole metali z kąpieli i płuczek po procesach miedziowania i niklowania.

Odpady powstające w wyniku awarii i klęsk żywiołowych - klasyfikacja i postępowanie

W wyniku awarii lub klęsk żywiołowych może dojść do niekontrolowanego powstania odpadów. Sprawdź, jak postępować i zaklasyfikować tak powstałe odpady.

Farby i kleje - zagospodarowanie odpadów rozpuszczalnikowych

Destylacja, przetworzenie na paliwo alternatywne i spalanie to główne sposoby na zagospodarowanie odpadów farb i klejów. Właściwe postępowanie z odpadami rozpuszczalnikowymi pozwoli kierować je do odpowiednich instalacji i tym samym ograniczyć koszty w gospodarce odpadami.