ZEME wspiera ekologię i rewolucjonizuje rynek odpadów przemysłowych.

pierwsze inwestycje funduszy VC PRF Ventures.jpg

Autorem artykułu jest: ZEME Sp. z o.o. 

ZEME pierwszą inwestycją zrealizowaną w programie Starter‼️!

ZEME jest polskim startupem na rynku odpadów przemysłowych - rewolucjonizuje go i wspiera ekologię. Działalność firmy polega na cyfryzacji procesu odbioru odpadów. Tworząc algorytmy zapewnia odpadom najkrótszą drogę do ich ponownego przetworzenia w nowy produkt.

Po zaledwie 1,5 roku działalności, Firma odbiera odpady w 300 lokalizacjach - rynek prawdopodobnie dojrzał do zmian. Co więcej działania ZEME ograniczają emisję dwutlenku węgla. Zapewniają również, że część odpadów, która trafiała na składowiska lub "w ziemię", jedzie od razu do przetworzenia.

ZEME jest także pierwszą inwestycją zrealizowaną w programie Starter, w ramach którego działa fundusz Ventures for Earth. Obydwie firmy wystąpiły na konferencji prasowej IMPACT w Krakowie,  22.maja 2019. Obecni byli na niej:  Premier, członkowie MPiT, MIiR, PFR, PFR Ventures i 5 funduszy inwestycyjnych PFR Ventures. O ZEME wypowiadał się jeden z Inwestorów Tomasz Popów.

Współzałożyciel ZEME, Kacper Adamowicz z branżą ochrony środowiska związany jest od 10 lat. Budując ZEME połączył pracę ze swoją pasją: “kiedyś chciałem budować ekologiczne domki z gliny, miałem również hodowlę dżdżownic kalifornijskich w mieszkaniu. Rodzice nadal czasami mówią "Synu, inwestowaliśmy w Ciebie, a Ty teraz wozisz śmieci, babcia nadal chciałaby żebym pracował w banku" - śmieje się Kacper i po chwili dodaje "ja czuję akurat ten biznes, widzę w nim potencjał na zrobienie dużo dobrego dla świata przy okazji budowania wartościowej firmy".

Przed ZEME duże wyzwanie, ale też duże możliwości. Machine learning, kamery z analityką obrazu, autonomiczne pojazdy - coś co 10 lat temu oglądaliśmy w filmach science fiction dziś nabiera w ZEME kształtów, które integruje te technologie i zasila je danymi, które firma zbiera od początków istnienia.

#GospodarkaOdpadow #Recycling #ObiegZamknietySurowcow #ZEME #OdbiorOdpadow #TomaszPopow #IMPACT #RSTSoftwareMasters #InnowacjeWGospodarceOdpadow

Opis Zeme (https://zeme.com.pl),
VFE (https://vfe.vc/)
Starter(https://pfrventures.pl/pl/fundusze/1/pfr-starter-fiz/)
Impact (https://impactcee.com/pl/start/)

Zapraszamy do śledzenia przebiegu konferencji i komentarzy prasowych. Dla ZEME to krok milowy w kierunku realizacji wyznaczonej misji.