FAQ

Jakiego typu odbieracie Państwo odpady?

Odbieramy wszystkie odpady przemysłowe, tj. takie, które powstają w wyniku procesów biznesowych (np. karton, folia, oleje, czyściwa, elektroodpady, tworzywa sztuczne, etc.). Nie odbieramy jedynie odpadów komunalnych, tj. tych, które powstają z bytowania ludzi (np. resztki jedzenia ze stołówki).

Jaki macie obszar działania?

Działamy w całej Polsce. W zakładce Referencje znajdą Państwo listę Klientów o zasięgu ogólnopolskim, z którymi pracujemy.

Jakie macie Państwo pojemniki / kontenery?

Dysponujemy szerokim wachlarzem pojemników i urządzeń do gromadzenia odpadów. Jeżeli macie Państwo wątpliwości dotyczące wyboru odpowiednich, nasi specjaliści pomogą Państwu z wyborem. Prosimy o kontakt z działem Sprzedaży

Z czego wynikają Wasze korzystne stawki na odbiór odpadów?

Działamy w modelu operatorskim. Oznacza to, że mamy podpisane umowy ramowe z odbiorcami odpadów w całej Polsce. Dzięki wolumenowi transakcji, który dostarczamy mamy wynegocjowane najlepsze stawki na odbiór odpadów i macie Państwo szansę z tego skorzystać. Dodatkowo bazując na naszych algorytmach i bazach danych, dobieramy odbiorców specjalizujących się w danym rodzaju odpadów.

Jakie informacje muszę Państwu dostarczyć, aby otrzymać ofertę na odbiór odpadów?

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Zawiera on podstawowe dane dotyczące Państwa gospodarki odpadami. W dalszym kroku skontaktuje się z Państwem nasz Dział Sprzedaży w celu ustalenia szczegółów i dopasowania optymalnych rozwiązań.

Jaki jest koszt odbioru? Ile nas to będzie kosztowało? Czy jest to abonament?

Model rozliczeń zależy od ilości i rodzaju Państwa odpadów. Jest on dobierany tak, aby zapewnić łatwe i transparentne rozliczenia dla obydwu stron. W celu wyceny odbiorów prosimy o wypełnienie formularza.

Jak często odbieracie odpady i na jakich zasadach: harmonogram / odbiór na telefon? Jaki jest sposób składania zamówienia odbioru?

Harmonogram odbioru odpadów zależy od ich rodzaju, ilości i regularności powstawania odpadów, a także Państwa wymogów operacyjnych. Czas odbioru waha się od 8 godzin roboczych do 3 dni roboczych. Macie Państwo możliwość zamawiania odbiorów poprzez: telefon, sms, e-mail, panel online.

Czy musimy segregować odpady?

Zasady gromadzenia odpadów ustalane są indywidualnie.

Czy pojemniki Państwo nam dostarczycie, czy musimy mieć swoje?

Zwykle zapewnienie pojemników leży po naszej stronie, chyba, że preferujecie Państwo użycie własnych pojemników.

Na jakich zasadach jest współpraca: umowa, czas zawarcia umowy?

Na początku współpracy dopuszczamy możliwość odbioru odpadów na jednorazowe zlecenie. Z uwagi na zabezpieczenie ryzyk obydwu stron rekomendujemy podpisanie umowy na czas nieokreślony.

Po czyjej stronie jest transport odpadów?

Zwykle transport odpadów leży po naszej stronie, chyba, że preferujecie Państwo transport we własnym zakresie.

Co to jest KPO i czy musimy je mieć?

KPO to Karta Przekazania Odpadu. Jest to dokument potwierdzający jaki odpad, w jakiej ilości i komu został przekazany. W przypadku kontroli Inspektoratu Ochrony Środowiska jest to dla Państwa zabezpieczenie, że odpady zostały przekazane uprawnionemu podmiotowi. Oddawanie odpadów bez uzyskania KPO może stanowić podstawę do nałożenia kary finansowej.

Czy otrzymamy KPO? Czy musimy je wystawić sami?

Tak. Standardowo wystawiamy KPO zbiorczo za poprzedni miesiąc odbiorów. Mając na uwadze Państwa wygodę wystawienie KPO leży po naszej stronie, chyba, że preferujecie Państwo wystawiać je sami.

Czy posiadacie zezwolenia na odbiór odpadów, które wytwarzamy?

Z uwagi na ustawę o odpadach to odbiorca, który fizycznie odbiera odpady ma obowiązek posiadać niezbędne zezwolenia na odbiór odpadów. Jednak dbając o Państwa bezpieczeństwo i komfort standardowo w umowie o współpracy stosujemy zapis, który nakłada na nas odpowiedzialność i obowiązek odszkodowania w przypadku braku zezwoleń. Przy okazji należy dodać, że nigdy nasi Klienci nie korzystali z tego zapisu, ponieważ na bieżąco weryfikujemy naszych odbiorców pod kątem wszelkich dokumentów środowiskowych.

Jak wygląda proces rozpoczęcia współpracy?

Od momentu potwierdzenia współpracy standardowo potrzebujemy 3-5 dni roboczych na umówienie podstawienia kontenerów. W razie nagłych wypadków, gdy zostaliście Państwo nagle pozbawieni obsługi odpadowej prosimy o zaznaczenie tego w formularzu – działamy wtedy w trybie ekspresowym i w ciągu 1-2 dni roboczych znajdujemy rozwiązanie.

W jaki sposób się z Państwem najlepiej skontaktować: tel / mail?

Jesteśmy do dyspozycji poprzez e-mail oraz telefonicznie. Dodatkowo możecie Państwo wypełnić krótki formularz, co pozwoli nam lepiej przygotować się do rozmowy i usprawni dalszy proces.

Powered by

VFE

Newsletter

Zapisz się do newslettera Zeme, a my zadbamy o comiesięczną aktualizację Twojej wiedzy w zakresie gospodarki odpadów.

Bądź na bieżąco z najistotniejszymi aktualizacjami prawnymi i newsami technologicznymi

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamów odbiór odpadów