Historie Pracowników

Historie Pracowników

AGNIESZKA KOWALIK, Specjalista ds. Operacji i Relacji z Odbiorcami

Agnieszka KowalikWspólna praca to sukces

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda w  ZEME?

Jestem w ZEME od początku istnienia Firmy. Moją uwagę przyciągnęło szczególnie to, że jej Szefem jest prawdziwy pasjonat odpadów 🙂

2. Jakie doświadczenie w branży odpadowej miałaś przed przyjściem do firmy ZEME?

Właściwie, w gospodarce odpadów wcale nie miałam doświadczenia. Dotychczas wykonywałam pracę w zupełnie innej branży. Do ZEME aplikowałam na stanowisko asystentki prezesa, ale ZEME narzuca szybkie tempo rozwoju i nabywania nowych umiejętności i w obecnej chwili jestem na stanowisku specjalistki ds. obsługi klienta.

3. Co zdecydowało, że aplikowałaś właśnie od tej firmy?

Szczęście. Ogłoszenie zobaczyłam na jednym z portali społecznościowych. Szukałam czegoś nowego, czegoś w czym mogłabym się realizować. Wysłałam CV, zaproszono mnie na rozmowę. Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Szef firmy. Człowiek z pasją, wiedzący o czym mówi, pewny tego co chce zrobić. Bardzo też spodobał mi się profil firmy.

4. Jaki jest największy, Twoim zdaniem, sukces ZEME?

Pomijając to, że firma rozwija się w zawrotnym tempie to myślę, że największy sukces to ludzie, którzy tam pracują.  Są pełni pasji, zaangażowania, głodni wiedzy, a na ich czele przywódca, który nie krytykuje, ale uczy, podpowiada, zadaje trafne pytania, pozwala się rozwijać i motywuje do tego, ma głowę pełną pomysłów i dąży do ich zrealizowania.

Ważne jest też to, że pracując w ZEME, chociaż w małym procencie, przyczyniam się do dbałości o środowisko. Dbamy o to, żeby każdy odpad był zagospodarowany lepiej.

5. Jakie cechy powinien posiadać kandydat, który chciałby pracować w ZEME? 

Motywacja do rozwoju swojej osoby i chęci do pracy. Ważna jest również umiejętność pracy w zespole. Nasz zespół jest młody, otwarty na nowe pomysły i mamy duże poczucie humoru. Innowacyjność – to cecha mile widziana w firmie. Na plus działa to, że pracownik spostrzega zmiany jakie zachodzą w firmie i aktywnie uczestniczy w jej rozwoju.

6. I na koniec czy dodałabyś coś od siebie?

Pozwolisz, że podsumuję naszą rozmowę słowami Konfucjusza: “Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu”.

Bardzo się cieszę, że jestem częścią ZEME.

URSZULA GŁUCH, Specjalista ds. PR i Marketingu

Urszula GłuchPracę w ZEME Technologies polecił mi, znajomy, kiedy zaczęłam się rozglądać za nowymi wyzwaniami. Czułam silną potrzebę ruszenia w nowym kierunku, nauki nastawionej na konkretny cel.

Byłam po skończonych studiach inżynierskich – Ogrodnictwo i roku pracy w tej branży. Następnie ukończyłam kurs  konstrukcji wykrojów i szycia miarowego i przez kolejne 3 lata pracowalam w branży krawieckiej, która była realizacją pasji. W tym czasie odszyłam i sprzedałam własną kolekcję ubrań z tkanin naturalnych, pisałam artykuły materiałoznawcze.

Stricte z branżą odpadów nie miałam wcześniej styczności, ale tematyka rekultywacji terenów powysypiskowych była mi bardzo dobrze znana z czasów studiów i rodzinnych skłonności ogrodniczych. Dbanie o środowisko mam wpisane w genotyp, dlatego od początku urzekł mnie motyw dopatrzenia się biznesu w „śmieciach”, lepszego zagospodarowania odpadów i rozwiązywania problemów, które w tym sektorze gospodarki się pojawiają. Zawsze byłam zwolenniczką działań prośrodowiskowych i takich, których sens można klarownie przedstawić, zdefiniować, obliczyć etc.

Pracy w ZEME jest bardzo dużo. Błędów też popełnia się sporo, ale feedback jest zawsze konstruktywny, a wnioski bardzo pouczające (studia nie uczyły tak dużo jak praca w ZEME!).

Czas tu pędzi jak szalony, ale to jest specyfika każdej szybko, i „z głową”, rozwijającej się firmy.

Niewątpliwie to, co wyróżnia nasz zespół, to ogromne poczucie humoru i pasja do tego co robimy (w słuchawce usłyszysz m.in. słoneczny uśmiech).

Widzę, że moje działania są przemyślane i ulokowane w konkretnej perspektywie.

Wiele pomysłów testujemy  w ZEME w trybie “wrzucania na warsztat natychmiast”, sprawdzamy w praktyce. Dużo jest więc wyciągania wniosków, „brainstromingu” i pracy zespołowej. Wzajemny szacunek i wsparcie, przekładają się na bardzo dobrą atmosferę – tutaj po prostu chce się pracować!

P.S Na moje wyczucie atmosfera w ZEME sprzyja osiągnięciu bardzo dużych rzeczy 😉

W ZEME zajmuję się przede wszystkim:

  1. Wsparciem sprzedaży, któremu często towarzyszy „spadanie z nieba” nowym Klientom (to ich słowa) w odpowiedzi na ich problemy w gospodarce odpadami.
  2. Wszelkiego rodzaju materiałami marketingowymi, administracją strony www etc.
  3. Kontrolą jakości obsługi naszych Klientów i szeroko rozumianym PR.

Jestem dumna z tego, że praca, którą wykonuję przynosi policzalne korzyści polskim przedsiębiorcom jak i środowisku. Widzę też, że Firma zrobiła duży krok w rozwoju od momentu mojego dołączenia do zespołu. To dostarcza jeszcze więcej motywacji do stałego rozwoju, nauki by nadążyć za tempem, które w dużej mierze dyktuje zapotrzebowanie rynku.

Analizując mój przypadek widać, że nawet jeśli wcześniej nie miało się doświadczenia w branży odpadowej, przy odpowiedniej dawce zaangażowania, złapania odpadowego bakcyla – można dołączyć do zespołu i z powodzeniem spełniać się zawodowo. Sekret tkwi w tym żeby ci zależało. Dobre nastawienie, chęć do nauki i zdobywania wiedzy, zaangażowanie i systematyczność – sprawdzają się.

Łatwość adaptacji w nowych środowiskach – sprzyja dodatkowo, bo świat praktycznego gospodarowania odpadami ma swoje cechy specyficzne (jednocześnie trzeba przyznać, że często dostarczają one ogromnej dawki śmiechu 🙂

Empatia również bardzo się przydaje, umiejętność łączenia faktów. Prosty język, wyobraźnia i “wyczucie stylu“  Klienta.

Konieczne jest bycie na bieżąco ze zmieniającą się sytuacją na rynku – zatem zalecana jest czujność i niezaspokojona ciekawość, zainteresowanie tematem odpadów, nowymi rozwiązaniami technicznymi, śledzenie zmian w przepisach czy pomysłowość w szukaniu sposobu na zagospodarowanie trudniejszych odpadów.

To miejsce dla ludzi otwartych, odważnych, którym chce się pracować, głodnych wiedzy i nowych umiejętności, gotowych przełamywać znajome schematy. O wysokiej motywacji, energii do działania, umiejętności „wczucia się” w odpadowy świat naszych Klientów.

Na koniec dodam, że, każdemu Nowemu, polecamy zapoznanie się z dokumentalnym materiałem video na youtube pt. „Złomiarze” ;).

Poza tym wskazane jest pałanie przyjaźnią do programów CRM typu PPD, do excela (osobiście pałam), generalne zorientowanie na szukanie rozwiązań i odpowiedzi – marudzeniu zdecydowanie mówimy “NIE!” 😉

Powered by

VFE

Newsletter

Zapisz się do newslettera Zeme, a my zadbamy o comiesięczną aktualizację Twojej wiedzy w zakresie gospodarki odpadów.

Bądź na bieżąco z najistotniejszymi aktualizacjami prawnymi i newsami technologicznymi

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Zamów odbiór odpadów